Helyi értékünk a Cantemus

2020. 01.21.

A Cantemus Nemzetközi Kórusfesztivál és Karvezetői Mesterkurzust 13. alkalommal rendezik meg városunkban.

Nyíregyháza helyi értéke a Cantemus kórus, így világhírük, városunk hírét öregbíti. A Nyíregyházi Cantemus Kórus több évtizedes világjáró tevékenysége során szerzett kórusbarátságai adták az ötletet több mint húsz évvel ezelőtt az első Cantemus Fesztivál megszervezéséhez. Fontos szerepet játszik Nyíregyháza mindennapjaiban is a Kodály Iskola és Szabó Dénes karnagy szellemisége, és az általa megkezdett út egyik ékes pillére a világhírű fesztivál. 2020. augusztus 16-21. között a kórus és a Kodály Zoltán Általános Iskola ismét megnyitja kapuit a világ minden tájáról érkező gyermek, ifjúsági és felnőtt kórusok előtt és már elérhető a 13. Cantemus Nemzetközi Kórusfesztivál jelentkezési lapja.

A fesztivál programjai mellett Szabó Dénes vezetésével karvezetői mesterkurzus zajlik
2020. augusztus 15-22. között a világhírű Cantemus Gyermekkar és Pro Musica Leánykar közreműködésével.

 

http://cantemusfestival.org.hu/wp-content/uploads/2019/08/Fesztival-magyar.pdf
vissza